04. 07.
19:00

Vernisáž: Magdaléna Ševčík – Ani teď / Ani nikdy

Ani teď / Ani nikdy je vizuálně podmanivou osobní zpovědí brněnské malířky, která se netají tím, že si občas ve tři ráno vypije na balkóně horké kakao a za den namaluje klidně tři obrazy.
Výstava představí autorčiny nejnovější práce, které vznikaly postupně během posledních několika měsíců. Typická je pro ně intimní, melancholická procítěnost ve spojení s precizností geometrie.

Zobrazit více
25. 06.
15:00

Ekvádorské odpoledne pro Merkádo rok od zemětřesení

Jako na dlani Vám podáme jedinečnou zemi Jižní Ameriky Ekvádor, která byla loni stižena ničivým zemětřesením a stále se z něj vzpamatovává. Dozvíte se více o této přírodní katastrofě díky unikátnímu dokumentu Vision 360 i o možnostech pomoci. Více informací na našem facebooku.

Zobrazit více
08. 07.
9:00

NAVRHNI TO!

Ať už toužíte po oživení jednoho pokoje, nebo zařizujete nové bydlení, pomůžeme vám změnit vaši vizi v design vytvořený na míru.
Stačí vám jeden den a donesete si kompletní návrh!
Cena workshopu 2000 Kč, více info na našem facebooku.

Zobrazit více
23. 06.
11:00

WOW waffle popup

Bublinkové vafle pocházejí z Hong Kongu a díky novému vzhledu a tvaru jsou dnes bestsellerem ve street food-u a módním trendem, nabírajícím popularitu po celém světě. Na výběr spousta náplní, sladké i slané varianty! Od čtvrtka do neděle v naší Kavárně.

Zobrazit více
29. 06.
19:00

Filmové šortky z FAMO

Spojili jsme se s Filmovou akademií Miroslava Ondříčka v Písku, která úspěšně vychovává mladé filmové tvůrce, a připravili si pro vás výběr těch nejlepších studentských kraťasů! Čeká vás mix animovaných a hraných filmů či dokumentů… a kdo ví, třeba budeme svědky zrodu nového Formana nebo Menzel.
Kompletní seznam filmů naleznete na naše facebooku

Zobrazit více
23. 06.
19:00

Dernisáž: Milan Sodoma / The Hunt for Moby Dick

V této sérii autor pracuje s prvkem náhody a nepředvídatelnosti. Samotný proces tvorby staví na stejné místo jako obraz samotný.
Vizuální podobu díla mají možnost ovlivňovat samotní návštěvníci – každý ze 156 čtverců je vyjímatelný a lze je mezi sebou libovolně měnit. Každou změnou pozice či orientace čtverců vznikne nová podoba struktury a tedy i nový obraz.
Jednotlivé fáze proměny obrazu budou pravidelně dokumentovány a záznam z této dokumentace bude vystaven na zakončení výstavy, která proběhne 23.6.2017 od 19 hodin.

Zobrazit více
27. 06.
19:00

Benefiční prodejní výstava: Deafmessanger / Consequences

Deafmessanger to nejsou jen ručně vyráběné diáře a deníky, ale i obrazy a umělecké objekty spojující dřevo, koláž, šablony, spreje a různé recyklované materiály, často nalezené na ulici. A právě tyhle obrazy budou v Kavárně co hledá jméno vystaveny, ba co víc, budou se tu i prodávat! Případný výtěžek z prodeje bude v plné výši věnovaný Pražské zvířecí záchrance – Záchrana zvířat v Praze.

Zobrazit více